CALEO REG

Extra tenké podlahové vykurovacie systémy

Extra tenký podlahový vykurovací systém je vytvorený z dvoch inovatívnych vykurovacích prvkov a to CALEO CA 80-130W/m2 uhlíkového vykurovacieho filmu a z BVF H-MAT 100-150W/m2 Double Core vykurovacej rohože.
Systém CALEO REG v porovnaní s tradičnými podlahovými vykurovaniami nevyužíva akumulačnú schopnosť podkladového betónu, čo umožňuje rýchle vykúrenie priestorov.
Intenzívnejší efekt infra kúrenia ako pri ostatných systémoch.

CALEO EFFICIENT

Akumulačné podlahové vykurovacie systémy

Akumulačný podlahový vykurovací systém CALEO EFFICIENT je ideálnym riešením na vytvorenie plnohodnotného aj doplnkového vykurovacieho systému nízkoenergetických budov. Vykurovacie filmy umiestnené v podkladovom betóne hrúbky 4-6 cm rovnomerne prehrievajú konštrukciu podlahy, ktorá následne po skončení vykurovacieho cyklu dlhé hodiny vyhrieva miestnosť.
Najviac efektívny pri použití anhydridového poteru vďaka jeho akumulačným vlastnostiam.

CALEO DIRECT

Stenové a stropné vykurovacie systémy

Vhrevné prvky sú upevnené priamo nad sadrokartónovými doskami (medzi konštrukciou).

Sadrokartón bez ohľadu na hrúbku má vynikajúce tepelnovodivé vlastnosti. Stropný vykurovací systém CALEO DIRECT poskytuje rýchlejšie vykúrenie a presnejšiu ovládateľnosť v porovnaní s predchádzajúcimi systémami.

INFRAPANELY

Ľahko inštalovatelné vykurovanie

Sálavé vykurovacie panely umiestnené v rovine stien alebo stropu, ohrievajú celú komfortnú zónu, pričom poskytujú od skutočnej teploty vyššiu pocitovú teplotu. Tradičné konvekčné vykurovania (radiátory, ohrievače, atď.) ohrievajú vrstvy vzduchu pri strope, konštrukčné prvky budovy majú nižšiu teplotu ako samotný vzduch, čo spôsobuje cirkuláciu vzduchu a výrazné vírenie prachu. Infračervené vykurovanie poskytuje rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti, pričom má mnoho pozitívnych fyziologických účinkov na ľudský organizmus.