Caleo EFFICIENT - podlahové kúrenie

Základné informácie

Najúčinnejšie riešenie vykurovania nízkoenergetických budov.
Akumulačný podlahový vykurovací systém CALEO EFFICIENT je ideálnym riešením na vytvorenie plnohodnotného aj doplnkového vykurovacieho systému nízkoenergetických budov. Vykurovacie filmy umiestnené v podkladovom betóne hrúbky 4-6 cm rovnomerne prehrievajú konštrukciu podlahy, ktorá následne po skončení vykurovacieho cyklu dlhé hodiny vyhrieva miestnosť.

Aplikácia

Realizácia nezávislých podlahových vykurovacích systémov pri novostavbách a pri úplných rekonštrukciách s výmenou podlahovej konštrukcie.
Podlahový vykurovací systém CALEO EFFICIENT si v každom prípade vyžaduje individuálny návrh na základe pôdorysných rozmerov a energetických parametrov danej budovy.

Prvky systému

CALEO CA 80-130W/m2 vykurovací film
Ovládanie: BVF 701 (ponukame aj WiFi varianty) programovateľný termostat s dvojitým senzorom
Príslušenstvá: kvalifikované montážne príslušenstvá, PE fólia


Mimoriadna energetická úspornosť

Špičkový produktový rad CALEO CA 80-130W/m2 v porovnaní s tradičnými vykurovacími fóliami a elektrickými podlahovými systémami poskytuje vysoko účinnú, ekonomickú a bezpečnú prevádzku.
CALEO v porovnaní s klasickými vykurovacími systémami vyžaruje teplo na oveľa väčšej ploche, nevytvárajú sa studené body (ďaleko od radiátorov). Nižšia teplota pri rovnakom pocite komfortu si vyžaduje menej energie. Teplota v miestnosti sa môže vďaka sálavému teplu znížiť o 2-3 ºC čým je možné dosiahnuť 10-20 %-nú úsporu nákladov, bez zníženia pocitu komfortu.

Pohodlie a bezpečnosť

Prevádzkové náklady vykurovacích systémov BVF-CALEO sú vyslovene nízke, pri výbere vhodného systému existujú aj iné aspekty: Nízke investičné náklady, Tichá a bezpečná prevádzka, Jednoduchá a rýchla realizácia, Bezúdržbová prevádzka, Ovládanie v každej miestnosti, Nezaberá miesto

Výhodné investičné náklady, rýchla realizácia

Ceny kvalitných tepelnoizolačných a stavebných materiálov sú síce celosvetovo vysoké, avšak ich použitie je návratná investícia nakoľko energetické potreby a tým aj režijné náklady stavebných objektov budú zanedbateľne nízke.
Prečo platiť desaťtisíce Eur za vykurovací systém, technickú miestnosť a následne vysoké sumy za údržbu drahého systému?