Caleo REG - podlahové kúrenie

Základné informácie

Vykurovacie prvky sú inštalované priemo pod podlahovú krytinu.
Podlahový vykurovací systém CALEO REG môže byť realizovaný aj dodatočne bez zvýšenia úrovňe podlahy.
Extra tenký podlahový vykurovací systém je vytvorený z dvoch inovatívnych vykurovacích prvkov a to CALEO CA 80-130W/m2 uhlíkového vykurovacieho filmu a z BVF H-MAT 100-150W/m2 Double Core vykurovacej rohože.
Systém CALEO REG v porovnaní s tradičnými podlahovými vykurovaniami nevyužíva akumulačnú schopnosť podkladového betónu, čo umožňuje rýchle vykúrenie priestoro

Aplikácia

Realizácia nezávislých podlahových vykurovacích systémov pri novostavbách a pri rekonštrukciách
Realizácia doplnkových a komfortných vykurovacích systémov
Podlahový vykurovací systém CALEO REG si v každom prípade vyžaduje individuálny návrh na základe pôdorysných rozmerov a energetických parametrov danej budovy.

Prvky systému

V prípade plávajúcich podláh (drevené, laminátové podlahy atď.) : CALEO CA 80-130W/m2 vykurovací film
V prípade lepených povrchov (dlažby, gres atď.) : BVF H-MAT 100-150W/m2 vykurovacia rohož
Ovládanie: BVF 701 (ponukame aj WiFi varianty), programovateľný termostat s dvojitým senzorom
Príslušenstvá: XPS podložka, kvalifikované montážne príslušenstvá, PE fólia


Maximálny pocit komfortu, optimálna klíma

Výhodou plošných vykurovacích systémov je schopnosť sálavého tepla vytvoriť vysoký pocit komfortu pri nižšej teplote vzduchu.
Príjemne teplá podlaha je v závislosti od funkcie miestnosti (napr.: detská izba, kúpeľňa) nevyhnutná v rámci moderných technických zariadení budov.
Naše vykurovacie systémy poskytujú ideálnu teplotu v úrovni nôh, tela a hlavy, na rozdiel od klasických systémov, kde najteplejším bodom v miestnosti je strop.

Možnosť dodatočnej realizácie

Vykurovací systém CALEO REG poskytuje z hľadiska aplikácie nekonečný počet možností pre moderné stavebníctvo. Je ideálnym riešením na vytvorenie plnohodnotného aj doplnkového vykurovacieho systému budov.
Každá miestnosť funguje ako samostatný vykurovací okruh, čo umožňuje realizáciu vo viacerých etapách aj v jednej miestnosti.
Hrúbka systému je 6 mm, teda nedôjde k výraznému zvýšeniu úrovne podlahy. Umožňuje realizáciu aj v prípade výmeny podlahovej krytiny.

Výhodné investičné náklady, rýchla realizácia

Investičné náklady pri vykurovacích systémoch CALEO sú výrazne nižšie, ako pri klasických vykurovacích systémoch. Vykurovací výkon je flexibilne dimenzovateľný na základe energetickej náročnosti budovy, takže pri nízkoenergetických budovách nedochádza k stratám účinnosti, ako pri moderných plynových, resp. tepelno-čerpadlových systémoch.
Dimenzovanie potrebného výkonu prebieha flexibilne na základe energetických parametrov budovy, ani u nízkoenergetických budov sa neobjaví strata účinnosti ako v prípade najmodernejších plynových kotlov, resp. tepelných čerpadiel.